KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

FED toplantısı ne zaman? Piyasalar Eylül Ayı FED Faiz Kararını Bekliyor!

FED Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Açıklanan tarihe göre bu ayki FED toplantısı 21-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Toplantı sonrası alınan karar kamuoyuna duyurulacak.

FED’in Son Faiz Kararı Neydi?

Temmuz ayında ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bırakmıştı. Fed’den yapılan açıklamada, faiz oranının sabit tutulması kararının oy birliğiyle alındığı belirtilmişti. ABD’de enflasyon hala yüksek seviyelerde.

Merkez Bankasının bu dönemde ABD ekonomisini desteklemek için tüm yetkilerini kullanmaya kararlı olduğu söylenmişti. Böylece maksimum istihdam hedefleniyor. Yapılan açıklamada, aşılamada kaydedilen ilerleme ve güçlü politika desteği ile ekonomik faaliyet ve istihdam göstergelerinin güçlenmeye devam ettiği aktarılmıştı.

FED toplantısının yanı sıra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararı bekleniyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) yapacağı faiz toplantısı 23 Eylül’de de yapılması bekleniyor..

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.