KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

FED başkanı Jerome Powell, Kriptonun ABD’de Finansal İstikrarı Bozmasından Endişe Etmediğini Söyledi

ABD Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell, devlet kurumunun kripto alanındaki gelişmeleri izlemeyi düşünmesi gerektiğini, ancak kripto para birimlerini ABD pazarları için bir finansal istikrar endişesi olarak görmediğini ima etti.

Salı günü Wall Street Journal muhabiri Michael Derby‘den gelen kriptoyla ilgili bir soruyu ele alan Powell, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun 1 Kasım’da yayınladığı raporun sonuçlarını destekledi. Riskleri ele almak için “acil olarak ihtiyaç duyulan” mevzuat, bankalarınkine benzer bir gözetim dedi.

Powell, Eylül ayında “Durağan madeni paralar para piyasası fonları gibidir, banka mevduatları gibidir, ancak bir dereceye kadar düzenleyici çerçevenin dışındadırlar ve düzenlenmeleri uygundur” dedi.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.