KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Elon Musk: Tesla Satışlarında Bitcoin Kabul Edebileceğini Açıkladı

Kripto para piyasasını manüple ettiği iddia edilen Tesla CEO’su Elon Musk’tan kripto para yatırımcılarını sevindiren haber geldi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Tesla’nın sadece %10’luk Bitcoin’ini sattığını ve Bitcoin madenciliği konusunda çevre kirliliğini önleyecek adımlar atılması durumunda yeniden Tesla satışlarında Bitcoin kabul edebileceğini dile getirdi.

Mayıs ayından beri kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşlerin arkasında bulunan Elon Musk’tan gelen bu açıklama ile yatırımcıların içine su serpilmiş oldu. Paylaşımın yapıldığı andaki Bitcoin fiyatı 37,100 $ seviyesinde iken 6 saat içinde 39,800 $ seviyelerine yükseldi. Bu yükseliş ile Bitcoin’in değerinde %7,21 lik bir artış görüldü.

Özellikle Mayıs ayı içinde Tesla’nın Bitcoin ile satışını durdurduğunu açıklayıp sonrasında da özellikle Bitcoin madenciliği hakkında manüplatif açıklamalar yaparak kripto para piyasasının yaklaşık %55 oranında değer kaybetmesine sebep olmuştu.

Elon Musk’un bu tarz manüplatif açıklamalarının ardından dünyanın dört bir yanından ünlü isimlerde dahil bir çok kişi ve gruplardan tepki açıklamaları yükselmişti. Bunların içinde en dikkat çekeni ise ünlü hacker grubu Anonymous’un yayınladığı tehdit vidosuydu.

“Madencilik daha çevreci hale gelirse Bitcoin kabulü tekrar başlar”