KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Elon Musk, Kriptoyu Yok Etmenin İmkansız Olduğunu Söylüyor

‘Kripto yok edilemez’

Kripto endüstrisi, bu kurumlara göre önceden var olan ve yerleşik geleneksel küresel finansal sisteme ciddi bir tehdit oluşturduğundan, dünyanın her köşesinden düzenleyiciler, kripto para birimlerini bir kez ve herkes için sona erdirmek için birleşik yaklaşımda acımasızdır. Yine de Elon Musk, endüstrinin düzenleyiciler tarafından düzenli olarak karşı karşıya kaldığı sürekli artan incelemeye rağmen, kripto para birimlerinin nihayetinde “yok edilemez” olduğunu düşünüyor.

Tesla CEO‘su, bu noktada kriptodan gerçekten kurtulmanın mümkün olduğunu düşünmediğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hükümet ve düzenleyici kurumların ilerlemesini durdurmaya çalışması oldukça mümkündür. Elon ayrıca, Çin gibi ülkelerin kripto para birimlerinden bu kadar korkmasının temel nedeninin, bu endüstrinin kripto para birimine doğru kilit bir hareketi temsil etmesi olduğunu söylemeden önce, dijital varlıkların merkezi olmayan doğası göz önüne alındığında, Çin’in kriptoyu denklemden tamamen çıkarmak için muhtemelen mücadele edeceğini belirtti. Herhangi bir merkezi hükümetin gücünü ve etkisini ademi merkeziyetçilik lehine azaltmak. Çin hükümetinin son kararı, büyük elektrik üretim sorunlarından da etkilenmiş olabilir, diye ekledi.

Elon, düzenleyicilerin müdahaleyi durdurmasını istiyor

Tesla ve SpaceX CEO’sunun “dev bir kripto uzmanı” olmadığı doğru. Bununla birlikte, düzenleyicilerin kripto endüstrisine yönelik artan baskısının ve müdahalesinin durması gerektiğine inanıyor. Bu düzenleyici kurumların kripto endüstrisinin ilerlemesini ve kripto benimsemesinin yayılmasını engellemeye çalışmasının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyor, çünkü tüm bunlar gereksiz sorunlar yaratıyor.

ABD hükümeti ve kripto para birimlerini aktif olarak düzenleme konusunda dahil olup olmayacağı ile ilgili olarak Elon, Amerika Birleşik Devletleri’nin şu anda yapabileceği en iyi eylem planının basitçe ‘hiçbir şey yapmamak’ olduğunu belirtti.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.