KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood “The Bitcoin Word” Etkinliğinde Kozlarını Paylaşacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Tesla CEO’su Elon Musk ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood gibi ünlü isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı “The Bitcoin Word” (The ₿ Word) etkinliği bugün gerçekleşecek. Özellikle Bitcoin’e karşı başlatılmış olan FUD ve karalama kampanyalarıyla mücadele konusunda açıklamaların yer alacağı etkinlik canlı yayınlanacak.

“The Bitcoin Word” etkinliğinin organizatörü geçtiğimiz Pazartesi bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada etkinlikte söz sahibi olacak ana konuklar; Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve Ark Investment Management (Ark Invest) CEO’su Cathie Wood olarak duyuruldu.

The Bitcoin Word Etkinliği Ne Zaman Olacak?

Etkinlik 21 Temmuz Çarşamba günü TSİ 19:00’da başlayacak. Musk, Dorsey ve Wood canlı yayında gerçekleşecek etkinlikte asıl söz sahibi olacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk’ı Bitcoin hakkında bir tartışmaya davet etmişti. Elon Musk’ta bu daveti kabul etmişti.

The Bitcoin Word Etkinliğinde Neler Konuşulacak?

“The ₿ Word” etkinliğinin web sitesinde yer alan bilgilere göre; etkinlikte Bitcoin’in doğru algılanabilmesi, varsayılan gizemli bilgilerin ortadan kaldırılması, ülkelerin ve kurumların Bitcoin’i nasıl benimseyebilecekleri ve Blockchain ağının desteğe ihtiyacı olan alanları hakkında farkındalıklar gündeme getirilecek. Kripto para piyasasının gidişatı da ele alınacak olsa da odak konu Bitcoin olacaktır.

Etkinliği düzenleyen ve ev sahipliği yapacak olan Crypto Council for Innovation (CCI), kripto para piyasasında söz sahibi olan köklü bir kuruluştur.

Bir çok kişi şüphesiz Elon Musk’ın ağzından çıkacak olan kelimeleri pür dikkat dinleyecektir. Özellikle sosyal medya platformu Twitter’da bir çok kullanıcı Musk’ın “yenilenebilir enerji” bahanesi ile Tesla satışlarında Bitcoin kabul etmeyeceğini açıklayarak büyük düşüşe sebep olduğu gibi yeniden Tesla satışlarında Bitcoin kabul ederek yeniden yükselişi sağlayacağını düşünüyor. Son günlerdeki düşüşü ile yeniden 30,000 doların altında düşen Bitcoin, yazımızın paylaşıldığı saat itibariyle yeniden 30,000 doların üzerinde çıkarak 30,715 dolar seviyelerinde bulunmaktadır. Bitcoin 64,850 dolar ile tarihi zirveyi yaşadıktan sonra yazımızın paylaşıldığı ana kadar toplam olarak 98 günde %53 değer kaybetmiş durumdadır. Beklenildiği gibi Elon Musk’tan bir açıklama gelirse Bitcoin’in eski seviyelerine dönme ihtimali yeniden gündeme gelebilir.

Etkinliğe davetli olan ünlüler arasında yok yok. Bir çok farklı camiada söz sahibi olan kişilerin buluşacağı etkinlikte yer alacak diğer bazı ünlü isimler şu şekilde;

 • Adam Jonas (Chaincode Labs)
 • Conor Okus (Square Crypto)
 • Hester Peirce (SEC)
 • Hong Fang (Okcoin)
 • John Preffer (Preffer Capital)
 • Lyn Alden (Lyn Alden Investment Strategy)
 • Nic Carter (Castle Island Ventures)
 • Dr. Neha Narula (MIT Digital Currency Initiative)
 • Peter McCormack (What Bitcoin Did Podcast)
 • Phillip Gradwell (Chainalysis Inc.)
 • Sam Korus (Ark Invest)
 • Steve Lee (Square Crypto)

Etkinlik gidişatı ve önemli gelişmeleri Telegram kanalımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.