KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

El Salvador`dan Sonra Panama`dan Kripto Para Atağı!

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para haline getirmesi ve kanunun bugün yürürlüğe girmesi dünyada büyük ses getirirken, bir başka Orta Amerika ülkesi Panama da hareket geçti. Daha önce bir kanun tasarısı hazırlamak istediklerini açıklayan kongre üyesi Gabriel Silva, o kripto para tasarısını bitirdi ve meclise sundu.

Tasarı, Panama’daki bireylerin veya ülkede yerleşik tüzel kişilerin, yasal sistem tarafından yasaklanmayan herhangi bir sivil veya ticari işlem için kripto varlıkları bir ödeme aracı olarak kullanabilmeyi her bir bireyin özgürce kabul edebileceğini öneriyor.

Kripto Varlık Tasarısının hazırlanma sürecinde Silva ile birlikte çalışan yerel bir kripto varlık girişimcisi olan Felipe Echandi, “Mali kurallarda kesinlik yok ve bu projeyle onları getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Buna ek olarak önerilen tasarı, menkul kıymet ihraççılarının dağıtılmış dijital defter teknolojisi, blokzinciri veya kripto varlıkları kullanmasına izin veriyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz