KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

El Salvador, Chivo ATM’lerini ABD’ye Getiriyor

El Salvador, Chivo bitcoin ATM’lerini ABD’deki birkaç şehre yerleştirdi. Ülke bu hamle ile vatandaşlarının para göndermesini daha kolay ve ucuz hale getirmeyi planlıyor.

The Block tarafından yayımlanan bir habere göre El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 10 ABD lokasyonunda komisyonsuz 50 Chivo ATM’si yerleştirildiğini söyledi. Bu şehirler ise şu şekilde: Los Angeles ve San Francisco, California; Dallas, El Paso, Houston, Laredo ve McAllen, Teksas; Doral, Florida; Atlanta, Georgia, Chicago ve III. Chivo haritası ayrıca Columbus, Ohio bölgesinde de iki konumu işaret ediyor. 

Pew Araştırma Merkezi verileri, 2017 yılında ABD’de Salvador kökenli yaklaşık 2.3 milyon Hispanik yaşadığını gösteriyordu. El Salvador vatandaşları kimlik numaraları ile bir Chivo hesabu oluşturabiliyor ve ATM’leri para çekmek yatırmak, ödeme yapmak ve sevdiklerine Bitcoin dolar transfer etmek için kullanabiliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.