El Salvador Çalışanlara Bitcoin İle Ödeme Yapacak

el salvador

Bilindiği üzere bir kripto parayı resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador olmuştu. El Salvador hükümeti şimdi de çalışanların maaşlarının Bitcoin ile ödeme yapılması konusunda çalışmalar başlattı.

El Salvador’un aldığı tarihi karar ile ülkenin resmi para birimi Bitcoin olmuştu. El Salvador halkı artık her türlü mal ve hizmet alımı için Bitcoin ile ödeme yapabiliyor. Bunun yanında vergi borçlarını dahi Bitcoin ile ödeme imkanları var.

El Salvador hükümeti şimdide ülkedeki önde gelen şirketler başta olmak üzere faaliyet gösteren tüm şirketlerden çalışanlarına ödemelerini Bitcoin olarak yapılmasını isteyecek. Ülkede bulunan yerel bir radyo kanalı (Fuego 107.7) tarafından atılan tweette bazı hükümet yetkililerinin, şirket çalışanlarına Bitcoin olarak ödeme yapılması konusunu değerlendirdiklerini ifade etti.
Ülkenin çalışma bakanı Ronaldo Castro, El Salvador hükümetinin bu konuyu değerlendirdiğini doğruladı.

Bakan Castro’ya göre çalışanların Bitcoin olarak ödeme yapılabilmesi için, kripto para biriminin yasal ihale statüsü tamamlandıktan sonra gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Şuanda ülkenin Çalışma Bakanlığı, bu düşüncenin olabilirliğini incelemek adına Ekonomi ve Maliye Bakanlıkları ile ortak bir çalışma yürütüyor. Gerekli şartların yerine getirilmesi ile birlikte Bitcoin ile ödeme fikrini hayata geçirecekler.

7 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir