KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Dünyanın En Büyük Ethereum Madencilik Havuzu Çinli Madencilere Hizmet Vermeyi Durduruyor!

Dünyanın en büyük Ethereum madencilik havuzu, Çin’de bulunan madencilere hizmet vermeyi durduracağını söyledi. Hangzhou merkezli Sparkpool, bugün yaptığı duyuruda ayrıntıları yakın zamanda yayınlayacağını ifade etti.

Aynı zamanda Sparkpool, kararın Çin’den gelen en son düzenleyici politika açıklamalarına yanıt olarak verildiğine dikkat çekti.

Haber, Çin Halk Bankası ve Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun (NDRC) kripto para ticareti ve madencilik faaliyetleriyle ilgili baskıya ilişkin açıklamaları yayınlamasından birkaç saat sonra geldi. 

Sparkpool şu anda, ağın toplamının yaklaşık %20‘sini oluşturan ve Ethermine tarafından yakından takip edilen, en büyük Ethereum madencilik havuzudur.

Çin’in merkezi makroekonomik planlama kurumu olan NDRC, Eylül ayı başlarında imzalanan ancak Cuma günü yayınlanan bir bildiride, madencilik alanındaki baskıyı eyalet ve belediye seviyelerine nasıl uygulayacağı konusunda ayrıntıları ortaya koydu.

NDRC 2019’da, Bitcoin madenciliğini bir kılavuz taslağına ekledi ve burada bitcoin madenciliğinin aşamalı olarak kaldırılması gerektiğini söyledi. Kurum en son yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Finans, enerji, ticaret, internet, piyasa denetimi ve vergi büroları dahil olmak üzere farklı devlet kurumlarıyla yeni teknikleri optimize etmek için uzun vadeli bir mekanizma üzerinde çalışacağız” 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.