KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Dogecoin Vakfı, Elon Musk ve Vitalik ile Geri Döndü

Uzun zamandır pasif olan Dogecoin Vakfı, Dogecoin’in gelişimini hızlandırmak için “yenilenmiş bir odak” yeniden faaliyetlerine başladı. Vakfın danışmanları arasında Tesla CEO’su Elon Musk’ın aile şirketinin yöneticisi Jared Birchall, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi önemli isimler de yer almakta.

Dogecoin Vakfı tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada “Dogecoin ekosistemini, topluluğunu desteklemeye ve Dogecoin blok zincirinin geleceğini teşvik etmek için yepyeni bir oluşum ile” yeniden faaliyetlerine başladığını duyurdu. Vakfın uzun yıllardır pasif olduğu bilinmekteydi. Ancak Pazartesi günü resmi Twitter hesabından ” Bilin bakalım kim döndü” diye bir tweet attı.

Vakıf tarafından “Dogecoin Core cüzdan projesinin kontrolünü ele geçirmek için pasif kaldığını” vurgulayarak şunlar söylendi;

Mevcut Dogecoin Core ve gelecekteki Dogecoin geliştiricilerinin sponsorluk yoluyla tam zamanlı olarak çalışmalarını destekleyerek geliştirme çabalarını hızlandırmak ve projeye yardımcı olmayı uman, yeni katkıda bulunanlar için hoş bir iniş sağlamak için buradayız.

Dogecoin Vakfı, 2014 yılında Dogecoin ekibi tarafından “Geliştirme ve savunuculuk yoluyla Dogecoin’e destek” sağlamak amacıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakfın ayrıca Dogecoin markasını “kötüye kullanımı ve sahtekarlığı önlemek” ve “Dogecoin’in geleceği için yol haritası” oluşturmasını sağlamaktır.

Vakfın web sitesinde danışman olarak dört isme yer verilmiştir. Bu isimler; Jared Birchall, Max Keller, Shibetoshi Nakamoto(Billy) ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin.

Dogecoin Vakfı sitesinde ismi geçen danışmanlar

Jared Birchall, Tesla CEO’su Elon Musk’ın aile şirketinin yöneticisi ve beraber bir çok projede yer aldığı ortağıdır. Aynı zamanda geçmişte ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Morgan Stanley şirketinde yönetici olarak görev almıştır.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Haziran ayı içinde “Güvenli bir Doge-Ethereum köprüsüne sahip olabilirsek, bu harika olurdu” demişti. Bu doğrultuda gelecekte Ethereum ile Dogecoin arasında bir bağlantı kurularak her iki blok zincirinin güçlerini birleştirmek üzerine çalışmalar başlatılmıştı.

Diğer iki danışman ise; Dogecoin Core geliştiricisi Max Keller ve Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus(Shibetoshi Nakamoto olarakta bilinir)

Ayrıca Dogecoin Vakfı, önümüzdeki bir kaç hafta içinde “Dogecoin kullanmak isteyen finansal, sosyal ve hayır amaçlı projeler için daha hızlı entegrasyon ve daha kolay API’ler sağlamak için mevcut Core cüzdanını geliştirip tamamlayacak yeni projeler açıklayacağını” duyurdu.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz