Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Yeni Bir Blokzinciri Paylaşımı Yaptı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, blokzinciri hakkındaki paylaşımlarına devam ediyor. Ofisin bu serideki son videosunda “dijital kimlikler” ele alındı. 

Ofis, yayımladığı videoda dijital kimlikleri tanımladı ve bu kimliklerin saklanmasında yaşanan ifşa ve merkezileşme sorununu ele aldı. Merkezileşmenin giderek verimsiz bir hale geldiği vurgulanarak söz konusu sorunlara blokzinciri teknolojisi önerildi. 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, uzun zamandır blokzinciri teknolojisini ele alan videolar yayınlıyor. Ofis bu konudaki ilk paylaşımını geçtiğimiz Mayıs ayında yapmış ve topluluktan büyük ilgi görmüştü. Önceki paylaşımlarında kripto varlık alım satım platformu seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden, blokzincirinin kullanım alanlarına kadar birçok bilgilendirici video yer aldı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

3.233 Comments