Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Metaverse Hakkında Konuştu

metaverse-ksknkripto

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, görüntülü sohbet uygulaması “Zoom” üzerinden canlı yayınlanan, İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) Bahar Dönemi “Bilgi Tasavvurumuz: Dün ve Bugün” başlıklı açılış konferansına katılım sağladı.

İDE Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yanı sıra çok sayıda konuğun katıldığı konferansta metaverse evreni hakkında konuşan İbrahim Kalın, sanal,karma,güçlenmiş,genişletilmiş, alternatif gerçeklik derken bütün bunların metaverse’e götürdüğünü belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;

Tek bir dünya kavramından çoklu dünyaların olduğu sonsuz evren tasavvuruna geçmişken, şimdi bir başka gerçeklik tanımı olan metaverse ile karşı karşıyayız. Burada sanal fikir, zihinsel, hayali diye bir kenara itemeyeceğimiz bir durumla karşı karşıyayız. Metaverse ve ötesine geçeceğimiz bir çağda biz, alemi hayal hakikat gerçeklik ve bilgi arasında ilişkiyi nasıl inşa ederiz. Bu konuda İslam düşüncesinin önereceği bir takım bilgiler var mıdır? 21. yüzyıldaki varlık ve bilgi yolculuğumuza istikamet kazandıracak bir üst metafelsefeye ihtiyacımız var. Bütün bunları toparlayacak bir metafelsefeyi inşa edebilir miyiz, bunun için yeni enstrümanlar neler olmalıdır? Bunu da bir soru olarak ortaya koymak istiyorum.”

4 Comments

 • After study a couple of of the weblog posts on your web site now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website record and might be checking again soon. Pls check out my website as effectively and let me know what you think.

  Reply
 • One important issue is that if you find yourself searching for a student loan you may find that you will need a cosigner. There are many conditions where this is true because you could find that you do not possess a past credit ranking so the loan provider will require you have someone cosign the financial loan for you. Good post.

  Reply
 • I got this website from my pal who shared with me about this web
  site and now this time I am browsing this website
  and reading very informative articles or reviews at this place.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir