Coingecko’da En Çok Aranan Projeler Arasında İlk Sırada Yer Alan ve Yeni Bir Rekor Kıran Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche’ın standart olarak bir saniyenin altında işlem sonuçlandırması sunan ilk akıllı sözleşmeler ağı olduğunu düşünen Av Labs geliştiricileri,  Avalanche, ana ağını Eylül 2020’de başlattı. Platformun yerel tokeni AVAX, Avalanche içinde çeşitli görevleri yerine getirir ve ayrıca kullanıcılar için bir ödül ve ödeme sistemi işlevi görür.

Emin Gün Sirer liderliğindeki Ava Labs tarafından geliştirilen Avalanche, CoinGecko verilerine son 24 saat içerisinde %30.8 oranında artış göstererek en çok aranan projelerin başında geldi. 64,47 dolardan işlem gören Avalanche’in piyasa değeri 14.108.424.868 dolar ve dolaşım arzı 220.286.577’dir.

AVAX ayrıca 64.51 dolara ulaşarak yeni bir ATH belirlemiş oldu.

Avalanche’nin Altyapısı

Avalanche izin gerektiren (özel) ya da izin gerektirmeyen (genel) blokzincirlerin tek bir ağda çalışabilmesine olanak veriyor. Avalanche’te, tercihlere göre, ihtiyaç olan çözümler alt ağlarda geliştirilebiliyor. Klasik bir blok zincir çözümünden farklı olarak Avalanche tek bir zincir üzerinde bloklar halinde ilerlemez. Tüm unsurlar bir alt ağ olarak tasarlanmıştır.

Avalanche’i Diğerlerinden Ayıran Ne?

Avalanche, herkesin başlatabileceği ve kullanabileceği merkezi olmayan varlık ticareti sağlar ve bunu, saniyenin altında işlem onayları sağlamada dijital alanda benzersiz bir ağ ile yapar. Geliştiriciler, varlık ticaretinin devasa, parçalı ve çoğu zaman anlaşılmaz dünyasını tek bir çatı altında bir araya getirerek engelsiz erişime izin vermeyi amaçlıyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

5.266 Comments