KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Coinbase Japon Pazarına Dahil Oluyor

Kripto para piyasasının önde gelen borsalarından Coinbase, dün Japonya’da faaliyetlerine başlayacağını duyurdu. Coinbase, 40 milyondan fazla müşterisi olan bankacılık kurumu Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklık kuracak. Bu ortaklık sayesinde Japon müşterilerine yasal olarak kripto para birimleri ticaretini kolaylaştıracak.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi;

Küresel stratejimiz doğrultusunda, Japonya’da yerel düzenlemelere tam uyumlu, kullanımı en kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefleyeceğiz.

Ayrıca MUFG cephesinden yapılan açıklamada da Japon pazarı için gelecekte çok daha büyük anlaşmalar imzalayacağını, Coinbase’in bu anlaşmaların ilki olduğunu söyledi. Yeni anlaşmaların özellikle yerel pazara da katkısı olmasını amaçlayan şirket, iş birlikleri ile Japon pazarının büyümesine odaklandıklarını açıkladı.

Coinbase ile MUFG arasında yapılan anlaşma ile Japonya’da 40 milyon müşterisine “MUFG Hızlı Mevduat” adında yeni bir hizmet oluşturacak. Bu hizmet aracılığıyla müşterileri doğrudan ve hızlı bir şekilde para transferi yapabilecek.

Coinbase, Haziran ayında Japonya kripto para düzenleyicisi FSA tarafından bir yan kuruluş aracılığıyla Japonya’da hizmet vermesine onay vermişti. Ancak FSA sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar ve Litecoin ürünleri için izin vermişti.

Ayrıca Coinbase, Japonya’da bir ofis açacağını da duyurdu. ABD menşeli şirket, 2018 yılından beri Asya pazarından da yer edinmek için ciddi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Açıklamasının sonunda Coinbase’in ABD pazarında olduğu gibi aynı tür uyumluluk sunacağını ve düzenleyiciler ile birlikte çalışacağının sözünü verdi.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz