Çin’de Kripto Varlıklara Olan Güven Azalıyor!!

Morning Consult tarafından yayınlanan 16 Eylül tarihli ankete göre Çin’de kripto varlıklara olan güven yalnızca bir ayda %16 oranında azalmış durumda.

Yapılan ankete göre, yetişkinlerin sadece %26’lık kısmı kripto varlıklara güvendiğini söyledi. Temmuz ayında bu oran %45 seviyesinde yer alıyordu.

Ülkedeki Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarının yasaklanmasının ardından, Çinliler kripto varlıklara karşı büyük bir güven kaybı yaşamış gibi görünüyor.

Çin’in madencilik operasyonlarını hedef almasının yanı sıra, bankacılık sektöründeki kripto karşıtları da kripto paralara olan güvenin azalmasına neden oldu.

Hintler Kriptoya Güveniyor
Morning Consult’un anketine dahil edilen 15 ülke arasında yer alan Hindistan, kriptoya en çok güvenen ülke konumunda. Yapılan ankete göre katılımcıların %86’sı kriptoya güveniyor. Bu yüzde hükümetin kripto politikalarıyla halk arasında tamamen bir kopukluk olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptoya en çok güvenen ikinci ülke %69’luk oranla Brezilya, onu %65 ile Meksika takip ediyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir