KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Çin, Kripto Para Madenciliğini Negatif Listeye Ekledi

Çin’in ülkedeki kripto para madenciliğini sona erdirme çabalarına rağmen, bazıları yasadışı olarak çalışmayı seçtiReuters’e göre, Çin bununla mücadele etmek için, yatırımın yasak olduğu sektörler listesine kripto para madenciliğini ekledi.

Liste, hem yabancı hem de yerli yatırımcılar için hangi endüstrilerin ‘sınır dışı’ olduğunu özetliyor. Haber, devlet planlamacısı tarafından yayınlanan bir belgeyle paylaşıldı. 

Kripto para madenciliği, olumsuz liste tarafından kısıtlanmış veya yasaklanmış 117 sektörden birini oluşturuyor. 2020 senesinde bu sayısı 223‘dü. Listelenmeyen herhangi bir sektörün, önceden onay gerekmeksizin yatırımlara açık olduğu belirtildi.

Belge, Çin’in kara listeye alınan bu sektörlerdeki yatırımların ulusal güvenliği, kamu çıkarlarını ve çevreyi olumsuz etkileme potansiyeline sahip olduğuna inandığını belirtiyor . 

Çin kripto para savaşında acımasız

Çin Halk Bankası’nın hemen ardından, kripto para madenciliğinin kara listeye alınmasının duyurusu yapıldı ve yabancı kripto platformlarının yerel yatırımcılara hizmet sunması yasaklandı. 

Ek olarak, kripto ile ilgili işlemlerin izlenmesi artırıldı. Bu, BitZ dahil olmak üzere Çin merkezli birkaç kripto şirketinin kapanmasına yol açtı.

2017’den beri faaliyet gösteren popüler borsa, “politika ve düzenleyici gereklilikler”deki son değişiklikler nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Çin ayrıca CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView dahil olmak üzere birçok büyük web sitesini engelledi. 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.