KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Chiliz 1,000 $ Değerinde Testnet

Fan tokenler ile ün kazanan Chiliz, yeni Dex borsasının tanıtımı amacıyla bir testnet yayınladı. Testnete katılarak basit bir kaç işlem yapanlar arasında gerçekleştirilecek çekiliş ile 1,000 $CHZ hediye olarak dağıtılacak.

Yazılı anlatımda sorun yaşayan okurlarımız sayfanın altında bulunan Youtube videomuz eşliğinde uygulamalı olarak bu testnete katılım sağlayabilirler.

Etkinliğe katılmak için bir adet Metamask cüzdanına ihtiyaç olacak. Eğer bir metamask cüzdanınız yoksa aşağıdaki videomuzu izleyerek Metamask kurulum ve kullanımı hakkında bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

Metamask kurulumunun ardından Chiliz Scoville testnet ağ ayarlarını eklemeniz gerekiyor. Ağ ekleme menüsünü açtıktan sonra gerekli alanları aşağıdaki gibi doldurup işleminizi tamamlayınız.

Chiliz Metamask Ağ Ayarları;

Testnet ağını ekledikten sonra https://scoville-nft.chiliz.com/# linkini tıklayarak siteye Metamask cüzdanınızı bağlayın. Ardından aşağıdaki görseldeki gibi “Mint” butonu aracılığıyla mintleme işlemini tamamlayın.

Ardından https://scoville-surveys.chiliz.com/ sitesine girip yine Metamask cüzdanınızı bağlayarak 6 soruluk bir ankete katılım sağlanmalıdır. Her soruyu tek tek tıklayarak doğru cevabı işaretleyip “Vote” butonuna basarak Metamask onayı verilmelidir.

Sorular ve doğru cevapları;

Soru-1: What’s the consensus of CC2?

Cevap: PoSA (Proof of Stake Authority)

Soru-2: What can be done with testnet tokens?

Cevap: Testing swap feature on Chiliz Scoville Testnet

Soru-3: What are you most looking forward to with CC2?

Cevap: Sport and Entertaintment

Soru-4: What core utility will CC2 introduce to the CHZ token?

Cevap: Staking and governance

Soru-5: Which will not be possible on CC2?

Cevap: Deploying Smart Contracts without any verification

Soru-6: What is the purpose of CC2?

Cevap: To become the biggest blockchain for sports and entertainment

Soruların yerleri her kullanıcı için farklı yerlerde olabilir. Bunun kontrolünü lütfen sağlayınız.

Bir sonraki adımda Swap işlemi gerçekleştirmek adına musluk (faucet) sitesinden test token talep edilmesi gerekmektedir. Musluk sitesine erişmek için buraya tıklayınız. Açılan siteye Metamask cüzdan adresinizi yapıştırıp “Give me CHZ” butonuna basarak 6,25 CHZ seçeneğine tıklayınız. Bu işlemin ardından 10 saniye içinde cüzdanınıza test CHZ yüklenecektir. Bu CHZ’ler sadece testneti kullanmak içindir. Gerçekte hiçbir değeri yoktur.

Musluk sitesinden test tokenlerini talep eden kullanıcılar buraya tıklayarak Swap işlem menüsünü açabilirler.

Bu sayfaya da Metamask cüzdanını bağlayarak takas işlemleri gerçekleştirmek gerekmektedir. İşlem çifti olarak CHZ/WCHZ tercih edilebilir. Burada bir kaç swap işlemi gerçekleştirdikten sonra üst menüden Havuz(Pool) kısmına tıklayarak herhangi bir Fan Token ile ikili likidite eklenmesi gerekmektedir. Likidite eklemek için yine Faucet sitesinden herhangi bir Fan Token talep edilebilir.

Tüm işlemleri eksiksiz tamamlayan kullanıcılar son olarak bu formu doldurarak 1,000 $ değerinde Chiliz çekilişine katılmaya hak kazanacaklardır.

Tüm işlemleri Youtube videomuzdan uygulamalı izleyebilirsiniz;

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için yorumlardan yada Telegram kanalımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.