KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Cardano (ADA), Kendi DeFi Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor

Cardano’nun Alonzo hard fork’unun yakın zamanda piyasaya sürülmesi, blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliğini getirdi. Böylelikle Cardano geliştiricilerine ağ üzerinde DeFi platformları, DApp’ler ve NFT’ler başlatma imkanı sundu.

Cardano’nun kar amaçlı bir iş kolu olan EMURGO, finansal olarak yoksulların hayat koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan Astarter isimli yeni bir girişim oluşturmak için teknoloji firması Blockchain 4A ile ortaklık kurdu.

EMURGO’nun CEO’su Ken Kodama, konuyla ilgili şunları söyledi.

“DeFi, mevcut finansal sistem tarafından yetersiz hizmet alan birçok kişiye daha erişilebilir finansal hizmetler sunabildiği için, geçtiğimiz yıla oranla çok daha hızlı bir biçimde ivme kazanıyor.

Hizmetlerin daha geniş bir yelpazeye sahip olması, özellikle geleneksel finans hizmetlerinden yoksun olan kişilere finansal katılımı ve sosyal uyumu teşvik ediyor.

Astarter, herkes tarafından kullanılabilecek bir merkeziyetsiz finansal bir platform için Cardano blockchain‘ini kullanmayı amaçlıyor ve oldukça önemli bir adım”

Cardano, yazı kaleme alındığı sırada 2.36 dolar üzerinden işlem görüyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.