KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Cardano (ADA), Etiyopya’nın “Dijital Dönüşümü” Yolunda İlerliyor

Bu ay, Charles Hoskinson başkanlığındaki IOHK ekibi, Cardano gelişimini ilerletmek amacıyla Afrika’da girişimciler ve politikacılarla buluşuyor.

Hoskinson ve ekibi bunu yaparken, Etiyopya Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez Ağustos ayında bahsedilen öğrenci kimlik bilgilerinin takibi konusu gündeme taşınmaya başlandı.

Etiyopya Eğitim Bakanlığı'ndaki Cardano ekibi

Cardano küresel sahnede bir sıçrama yapıyor

Etiyopya’daki Cardano Atala Prism projesi, Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) tarafından 2021‘de en etkili proje olan (50 proje arasında) 14. sırada yer aldı. Yetkililer konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bir hükümet tarafından şimdiye kadar imzalanan en büyük blok zinciri anlaşması olan proje, kripto varlıklarının Afrika ve ötesinde olumlu sosyoekonomik değişime nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.”

PMI, projeyi Etiyopyalı öğrencilerin eğitim sonuçlarını iyileştirme potansiyeline sahip bir oyun değiştirici olarak nitelendirdi.

IOHK’nın Afrika Operasyonları Direktörü John O’Conner, projeye karşı hükümet düzeyinde ilk direnişin olduğunu söyledi. Ancak devlet, dijital kimliğin ve blok zinciri teknolojisinin ilk düşünüldüğü kadar yıkıcı olmadığını anlamaya başladı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.