KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bu Ülke Kripto Ticaretine Akın Ediyor!

Kripto para birimlerinin giderek daha fazla benimsenmesiyle, Hindistan Y Kuşağı hisse senedi ticareti gibi geleneksel yatırım araçları yerine dijital varlıkları giderek daha fazla tercih ediyor.

Economic Times’ın Hint kripto alım satım uygulaması CoinSwitch Kuber tarafından sağlanan verilere dayandırdığı haberine göre, başta Hindistan’ın küçük şehirlerinden olmak üzere çoğu genç Bitcoin, Ethereum, Solana ve Cardano gibi kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Rakamlar, 11 milyon kullanıcısı arasında, genç kullanıcıların % 25-55’inin Yeni Delhi veya Mumbai gibi şehirlerin dışında olduğunu göstermektedir.

Hindistan Hükümeti Kripto Paralara Ilımlı Yaklaşıyor

Kripto yatırımcılarındaki artış, CoinSwitch Kuber gibi borsaların sadece 18 ay içinde ülkedeki erişimlerini genişletmelerini sağlayan dostane düzenlemeleri yürürlüğe koymada küçük adımlar atıyor. Platform, Silikon Vadisi girişim kapitalisti Andreessen Horowitz’den fon bile çekti.

Hindistan, net bir kripto para düzenleme çerçevesi bulmaya çalışan yargı bölgeleri arasında yer almasına rağmen, sektördeki oyuncular, hükümetin ekonomi üzerindeki potansiyel etkiyi öne sürerek doğru olan şeyi yapacağından eminler.

Hintliler tarafından kripto para yatırımlarının giderek daha fazla dikkate alınması, ülkedeki dijital varlıkların genel olarak benimsenmesini vurgulamaktadır. Analiz firması Kantar’ın araştırmasının verilerine göre, şehirli Hintlilerin yaklaşık %83’ü dijital para birimlerini bilirken, %16’sı bu para birimlerine sahip.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.