KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Borsalardaki Bitcoin Miktarı 2018’deki Seviyelerine Döndü!

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Azalıyor

Borsalardaki BTC miktarının 2018 Ağustos seviyelerine kadar gerilediği görülmekte. 2020 yılı şubat ayında 3,09 milyon adet seviyelerinde olan BTC miktarı; ilerleyen süreçte 2,4 milyon seviyelerine geriledi.

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarı bu hafta da düşmeye devam etti. Miktar, 2,474 milyon BTC’ye düşerek en son Ağustos 2018’de görülen seviyelere geri döndü. Şubat 2020’den bu yana ortalama çıkış oranı ise ayda 30.850 BTC oldu.

İlerleyen süreçte ise kripto para borsalarında azalan BTC miktarıyla birlikte; satış baskısının azalması beklenmekte. Bu durum BTC fiyatını olumlu yönde etkileyecektir.

Uzmanlar 2020 yılı itibarıyla başlayan yoğun ilgi ile birlikte Bitcoin’in bir arz sıkışması yaşayabileceğine dikkat çekiyor. Artan kurumsal ilgi ve uzun vadeli yatırım isteği ile birlikte birçok yatırımcının; BTC’lerini soğuk cüzdanlarına çektiği belirtiliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.