KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakomoto, Macaristan’da Bulundu!

Gerçek insan boyutlarındaki bronz heykel, kapüşonlu bir insan şeklinde sergilenmekte. Tam anlamıyla Satoshi‘nin kendisi olmadığını belirten yetkililer, sembolik olarak böyle bir şey yapmak istediklerini dile getirdiler.

Heykelin yüz ifadeleri, mimikleri gibi herhangi bir vurgusu yok. Parlak bir ayna gibi göründüğü de söylenenler arasında. İnsanların kendi yansımalarını görmelerini sağlayarak “Hepimiz Satoshi’yiz” mesajını ortaya koymayı amaçlamışlar.

Heykel kripto para gazetecisi András Györfi‘nin fikriydi. Macaristan Today ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin yaratıcısının gerçek kimliğinin hiçbir önemi olmadığını belirtti.

SAPCanon ve Microsoft gibi teknoloji devlerine ev sahipliği yapan Graphisoft Park‘a Satoshi anıtı dikildi.

Teknoloji parkında ayrıca Apple‘ın son kurucularından Steve Jobs‘un heykeli de bulunuyor.

2018’de, Ukrayna’nın Kiev kentinde sanal bir Satoshi Nakamoto anıtı da sunulmuştu.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.