KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin’in Fiyatını Bu Faktörler Yükseltebilir!

ABD’de Bitcoin ETF Onayı

Belki de geçtiğimiz yıl içinde kripto para birimi alanında en çok tartışılan konulardan biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (yakında) bitcoin performansını izleyen bir borsada işlem gören fonu onaylayıp onaylayamayacağıdır. 2021’de Kanada ve Brezilya’nın bu tür ürünlere yeşil ışık yakmasından sonra daha da popüler hale geldi.

SEC, 2016’dan beri sayısız başvuru aldı. Geçen yıla kadar neredeyse hepsini reddetti, ancak 2021’de yeni bir yaklaşımı var oda kararları geciktirmek . Bu, Gary Gensler’in ipuçları ve çok sayıda analistin bir BTC Vadeli İşlemler ETF’sinin hemen köşede olabileceğini iddia etmesi, böyle bir ürünün gerçekten bu yılın sonuna kadar onaylanabileceği yönündeki spekülasyonlara yol açtı.

Büyük Firmaların Kabul Etmesi

El Salvador haricinde başka bir ülkenin de kabul etmesi fiyatın yükselmesine sebep olabilir. Bir ülke olmasa bile, tanınmış bir isim aynı şeyi yapabilir. Geçmişte, Elon Musk gibi isimler bundan bahsettiğinde BTC’nin fiyatının nasıl dalgalanabileceğini gördük. Bu nedenle, kripto topluluğunun yeni bir Michael Saylor alması durumunda, bitcoin gerçekten de hızla yükselebilir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.