KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin’in (BTC) Uzun Zamandır Beklenen Taproot Güncellemesi Gerçekleşti

Yükseltme, Bitcoin blok zinciri bu sabah 709.632 numaralı bloğa ulaştığında gerçekleşti. Bu, 2017’de Segregated Witness’ın (SegWit) piyasaya sürülmesinden bu yana ağ koduna yapılan ilk büyük yükseltme oldu.

Daha önce de haberini verdiğimiz gibi Taproot, Bitcoin’de daha karmaşık işlemler yapabilen Schnorr adı verilen imzaları sunar, böylece işlemlerin gizliliğini ve güvenliğini artırır. Taproot yükseltmesi kriptografik çerçeve ECDSA’yı değiştirdiğinden, Schnorr imzalarına geçişin ağ ölçeklendirmesi için de etkileri vardır.

Taproot, Merkelized Abstract Syntax Tree (MAST) adı verilen şeyi etkinleştirir. Taproot.watch’a göre MAST, harcama yaparken yalnızca sözleşmenin ilgili kısımlarını ortaya çıkararak akıllı sözleşmelerin daha verimli ve özel olmasına yardımcı olabilir.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.