KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin’e Çin’den Bir Darbe Daha!

Çin’in en büyük 3. Bankası Agricultural Bank Of China, yaptığı resmi açıklama ile Bitcoin ve türevi sanal paraların kullanımını yasakladığını paylaştı.

Çin’de Bitcoin ve kripto paralar ile madencilere getirilen yasakların ardı arkası kesilmiyor. Hash rate olarak adlandırılan Bitcoin’in işlemci gücünü takip etmek için kullanılan verinin ciddi bir şekilde düştüğü görülmekte. Türkiye saati ile 09:20 de Çin’in en büyük bankası Agricultural Bank Of China tarafından yapılan açıklama yaşanan düşüşleri hızlandırdı.

Düşüşler Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta Bitcoin 7 günlük periyodun 6 gününü yaklaşık %7 oranında düşüş ile kapattı. Küresel piyasaların işleme açılması ile dolar endeksinin baskısından dolayı yeniden düşüş trendine geçen Bitcoin’in bu haberle beraber 32.300 $ seviyesine kadar düştüğü görünmekte.

Yasakların Ardı Arkası Kesilmiyor

Bloomberg HT’nin haberine göre Çin hükümetinin baskılarından ötürü kurumsal firmaların Bitcoin ve diğer kripto paralara mesafeli davrandığı dile getirildi. Bu baskıların sonucunda da yasakların gerçekleştiğinden bahsedildi.