KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin Taproot’una Günler Kala Fiyat Artışı Bekleniyor!

Merakla beklenen Bitcoin protokolü güncellemesi Taproot, 16 Kasım civarında gerçekleştiğine inanılan #709,632 numaralı bloğa ulaştığında etkinleştirilecek. ECDSA imzalarını Schnorr imzalarıyla değiştirerek, gizliliği, ölçeklenebilirliği, güvenliği artırarak ve ücretleri düşürerek birçok iyileştirme getirecek. .

Taproot, tek bir imzalama anahtarı formuyla yeni bir çıktı türü sağlayarak işlem süreçlerini değiştirir. Bu, üstün gizlilik, daha düşük ücretler, daha esnek çoklu imza ve bitcoin’in aynı anda birden fazla komut dosyasına kilitlenmesi için iyileştirmeler anlamına gelir .

Bu yapının, sabit taraf akıllı sözleşmeleri için mümkün olan en basit ödemeler gibi görünmesini sağlayarak mümkün olan en büyük anonimliğe izin vereceğine inanıyorum. Bunu, genel durumda herhangi bir ek yük olmadan, herhangi bir kabataslak veya pratik olmayan teknikler kullanarak, sözleşme katılımcıları arasında ekstra etkileşim turları gerektirmeden ve diğer verilerin kalıcı olarak depolanmasını gerektirmeden gerçekleştirir.