KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin Haftalık Grafik Analizi

Haftaya düşüş ile başlayan Bitcoin, hafta içi de düşüşünü sürdürdü. Yazımızın paylaşıldığı saat itibariyle yaklaşık olarak %10 değer kaybetti.

Bitcoin’in hafta içinde en yüksek gördüğü seviye 34,678 $ olmuştu. Anlık fiyatı 31,654 $ seviyesindedir.

Bitcoin 13 Mart 2020 tarihinde 3,782 $ fiyatı ile dip yapmış ve boğa yürüyüşüne başlamıştı. 20 Haziran 2021 tarihine kadar devam boğa trendi bu tarihte kırılarak geçerliliğini yitirmiştir. Boğa trendinin kırılımından 2 gün sonra tarihi zirvenin ardından en düşük gördüğü seviye olan 28,805 dolara inmiştir.

Bu sert düşüşlerin bir çoğu aynı oranda sert alıcı tepkileri ile geri dönüşü sağlamış olsa da Bitcoin’in düşüşü devam etmiştir. Bugün itibariyle haftalık kapanışını yapacak olan Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

2020 Aralık ayının son haftasında beri Bitcoin fiyatı haftalık olarak en düşük gördüğü seviye 32,259 dolar olmuştur. Bu seviyenin altına fiyat inmiş olsa da haftalık kapanışlar her zaman 32,259 doların üzerinde olmuştur. Yazımızın paylaşıldığı saat itibariyle Bitcoin’in fiyatı bu kritik seviyenin altında seyrediyor. Teknik anlamda bu haftalık kapanışın 32, 259 dolar altında olması durumunda düşüşlerin devam etmesi muhtemeldir.

Tarihi zirveden başlayan düşüşlerde gözle görülür bir şekilde yükselişlerin hacimsiz olduğu da ayrıca dikkat çekmektedir. Kripto para piyasasına olan ilginin azalması yeni yatırımcıların dahil olmasını engellerken mevcut yatırımcıların da büyük zararda olmaları bu durumu tetiklemektedir.

Büyük yatırımcıların düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirdiği bilinmektedir. Küçük yatırımcıların da bu doğrultuda hareket etmesi gerek. Ancak planlı ve programlı bir şekilde işlem yapmak olası zararları düşürüp kâr yüzdesini artıracaktır. Bunun için de en mantıklı ticaret kademeli ve stoplu işlem yapmaktan geçer.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.