KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin (BTC) Neden Düştü? Olası Nedenler

Bitcoin Neden Düştü?

Bitcoin’deki düşüşün önde gelen nedenlerinden biri Çin’deki Evergrande krizi olarak gösteriliyor. Çinli emlak devi Evergrande’nin büyük bir borç krizinde olması, dünya piyasasını tedirgin etti. Şirketin Çin ekonomisi için inanılmaz ciddi sorunlara neden olabileceği tartışılıyor. Evergrande’nin 171 yerel bankaya 121 finans kuruluşuna borcu bulunuyor. 

Diğer taraftan piyasa yorumcuları, piyasanın aşırı ısındığına dikkat çekiyor. Ortalama long/short oranının long ürünler için %98 oranında kalması, piyasanın aşırı ısındığına işaret ediyor. Bununla birlikte RSI’ın da uzun vadede “overbought” gösterdiğine dikkat çekiyorlar. 

Ayrıca zincir üstü verileri izleyen platformlar da kripto varlık alım satım platformlarındaki fonların arttığını ortaya koydu. Bu ise genellikle piyasa katılımcıları tarafından negatif bir gösterge olarak kabul edilir ve satış ile sonuçlanacağı şeklinde yorumlanır.

Bitcoin yayın saati itibariyle toparlanmaya çalışıyor ve 44.010 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.