KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Bitcoin, 55.000$’ı aşarak yaklaşık 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

Bitcoin, 55.499 dolara kadar yükseldi. Sadece bu hafta %13 yükselerek yıl olarak baktığımızda bu oran %85.

Ralli, Washington DC’de kripto para birimlerine atlamak isteyen kurumsal yatırımcılara biraz rahatlık sağlayan gelişmenin ortasında gerçekleşti. Salı günü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir oturumunda kripto para birimini yasaklama planı olmadığını ve yasağın Kongre’ye bağlı olacağını söyledi.

Gensler’in yorumları, Cuma günü kripto para birimlerini yasaklama planı olmadığını da söyleyen Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın yaptığı yorumları yansıtıyor.

Yatırımcılar ayrıca bu ay en kısa sürede bir bitcoin vadeli ETF için SEC onayını bekliyorlar.

Morgan Stanley Wealth Management’ın baş yatırım sorumlusu Lisa Shalett, ‘Squawk on the Street’te yaptığı konuşmada, “Şimdiye kadar kriptoların bir emtia ve para birimi arasında bir yerde melez gibi davrandığını gördük.” dedi. Yani “volatilite hisse senetlerinin 4 katı oldu.”

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.