KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Binance’a İngiltere’den Onay!

İngiltere’de yatırımcıların kripto para alım satımı yapmaları için pound ile ödeme yapılması konusunda Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesine (FCA) başvuruda bulunan Binance’in başvurusu reddedilmiş ve İngiltere’de kullanımı sınırlandırılmıştı. Bugün itibariyle FCA tarafından yayımlanan bildiride Binance’in İngiltere’de faaliyetlerini devam ettirebileceği ve pound ile alım satım işlemlerine izin verileceği belirtildi.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, FCA tarafından İngiltere’deki hizmetlerini devam ettirebilmesi için onaylandı. FCA tarafından yapılan açıklamada Binance’in tüm düzenleyici yönlere ve gereksinimlere eksiksiz uyduğu belirtildi.

Bu gelişme Binance için global piyasalarda genişleme ve kabul edilebilirlik açısından oldukça büyük bir başarı olarak nitelendirilmektedir. Bilindiği üzere daha önce ABD ve Almanya gibi ekonomik olarak büyük ülkelerde düzenleyici konusunda Binance’a engelleme ve kısıtlamalar uygulamıştı. Bu gelişmenin ardından söz konusu ülkelerin de fikir değişikliğine gidip gitmeyeceği merak konusu uyandırmakta.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz