KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Biden Yönetimi, Kripto Paralar İçin Kararname Hazırlıyor

Joe Biden yönetiminin çıkaracağı kararname merakla bekleniyor

Kararnamenin Hazine Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Kurumlarını kapsayacağı söyleniyor. Biden tarafından atanan mali düzenleyiciler, dijital varlık sınıfının gözetimini artırmaya çalışırken gelişen kripto piyasası hakkında giderek daha net bir tavır alıyorlar. Düzenleyiciler, piyasa 2 trilyon doları aştığından yatırımcı koruması eksikliğine yönelik olası riskler konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Yönetim, son zamanlarda kripto para konusunda daha ayrıntılı önlemlemler almaya özen gösteriyor. Stablecoin’ler hakkında düzenleme çalışmaları devam ederken diğer tarafta kripto paralar için yaptırım uygulamaları için çalışmalar devam ediyor.

Yönetim ayrıca ilgili kurumların kripto paraların, tüketicinin korunması, rekabet politikası, araştırma ve yenilik gibi diğer politika alanlarında incelemesini istiyor. Biden yönetiminin kripto paraları yasaklama gibi planları olmayabilir, ancak bu düzenleyici girişimlerin olmayacağı anlamına gelmiyor. 

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.