KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Biden Yönetimi, Kara Para Aklama Konusunda Dijital Varlıkları Ön Plana Çıkardıgını Açıkladı

6 Aralık tarihli “Yolsuzlukla Mücadele Stratejisi”nde Beyaz Saray, yasadışı finansmanın ve küresel yolsuzluğun önlenmesinde geliştirilmesi gereken yerleri belirledi.

Biden yönetimi, emlak piyasaları ve offshore vergi cennetleri de dahil olmak üzere kara para aklamayla mücadele eksikliklerini belirledi. Yönetime göre bu eksikler arasında dijital varlık kullanımı da yer alıyor.

“Dijital teknolojideki gelişmeler, nakit para yerine dijital alternatiflerin verimliliğini, kolaylığını ve erişimini önemli boyutlarda iyileştirdi. Böylece dünyanın genelinde dijital varlıkların kullanımı ve ticaret kapasitesini artırdı.Ayrıca dijital varlıklar, fidye yazılımı saldırıları, insan ve narkotik kaçakçılığı, kara para aklama ve yolsuzluk faaliyetlerini desteklemek için kullanıldı”

Biden yönetiminin raporu, Hazine Bakanı Janet Yellen’in daha önce üzerinde durduğu konulara odaklanıyor.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.