KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

AXS Token Detaylı Analizi

Kripto para piyasasında sert düşüşlerin devam ettiği süreçte özellikle Bitcoin’in düşüşünü aldırmayan bir kaç coin ve token vardı. İşte AXS Token de bunlardan biriydi. Bu yazımızda AXS Tokenin bir coin değil Token olduğunu, ne işe yaradığını, güncel grafik ve analizini paylaşacağız.

AXS Token Nedir?

AXS Token, Axie Infinity ismi ile blockchain tabanında üretilmiş olan bir savaş oyununun Kripto para birimidir. Oyun içinde AXS Token kullanımı ve takasını sağlayan bazı görevler, yükseltmeler ve savaş organizasyonları bulunmaktadır.

Oyun içinde oyuncular, evcil hayvanları için savaşabilir, toplayabilir, yükseltebilir ve krallık kurabilirler. Oyunun her aşamasında yetenekli oyuncuların ve AXS eko sistemine destek olanların Token kazanmaları sağlanır.

AXS Token Grafik Yorumu

Yazımızın paylaşıldığı saat itibariyle 25 dolar seviyelerinde olan AXS Token, 4 Kasım 2020 tarihinde Binance borsasında listelendi. İlk listeleme fiyatı 0.10 dolar olmuştur. Aşağıdaki grafikte de göründüğü gibi ilk listelenme tarihinden itibaren bir yükseliş trendi eşliğinde yukarı hareket etmiştir.

19 Mayıs tarihinde Bitcoin’in çöküşü ile AXS Token de payına düşeni alıp sert bir düşüş ile yükselen trendini aşağı yönlü kırmış oldu. Bu tarihe kadar gördüğü en yüksek zirve 11.29 $ olmuştur. Piyasanın düşüşü ile ciddi kayıp yaşayan AXS, bu düşüş sonunda 1.80 dolar seviyelerine geri dönmüştür.

İşte bundan sonra AXS Token ütopik bir yükselişe başlamış ve Bitcoin’in sert düşüşlerinden bile fazla düşmeden toparlayabilmiştir.

Yine yukarıdaki grafikte göründüğü gibi AXS bugünkü yükselişi ile yeniden ana yükselen trendine dönmüş durumda. Ancak şuan önünde ciddi anlamda engel olma potansiyeli olan eski ATH seviyesi bulunmakta. Bu bölge 27.150 dolar ile 29.200 dolar arasındadır. Buranın kırılımı gelirse AXS Token muhtemelen 35 dolar seviyelerini görebilir.

Ancak bu direnç bölgesinin kırılımı gelmezse grafik üzerinde ikili tepe oluşabilir. Buda AXS Token de sert bir düşüşün sinyali olacaktır.

Grafiğe bakılarak 11 dolar ve 14.50 dolar seviyelerinin sağlıklı destek olduklarını söylenebilir.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.