KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Avalanche, USDC Desteği Ekliyor !

Son zamanlarda yaşadığı rallisi ile adından sıkça söz ettiren ve geniş kitlelerin dikkatini çeken Avalanche, Boston merkezli stablecoin şirketi Circle’ın stablecoin ürünü olan USDC’yi ağa ekliyor. Konu hakkında açıklama projenin Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Dünyanın en hızlı büyüyen dijital dolar para birimi $USDC artık #Avalanche’ta yerel olarak destekleniyor. DeFi’nin temel taşlarından biri olan @CirclePay’in USD Coin‘i, tüm Avalanche ekosistemi için daha sorunsuz işlem ve ödeme seçenekleri sunacak.”

Avalanche, geçtiğimiz aylarda da 200 milyon dolarlık teşvik fonu ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Projenin bu yeni USDC hamlesi ile DeFi alanındaki ağırlığı daha da artacak gibi görünüyor.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.