KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Araştırmalara Göre Hintliler Kripto Paraların Düzenlenmesini İstiyor

Hindistan’da 23 Aralık 2021’de sona eren Parlamentonun ardından yeni Hint kripto düzenlemelerinin ne zaman açıklanacağı gizem olmaya devam ediyor
Hintliler, Parlamentonun kış oturumunda gözden geçirilecek kripto para yasasında bir netlik beklerken, Deloitte ve Times of India gazetesi, düzenlemenin Hintlilerin kriptoyla ilgili kararları üzerindeki etkisini araştırdı.

Ankete katılanların %55,2’sinin düzenlemeden bağımsız olarak kriptoya yatırım yapacağı ortaya çıktı. Düzenleyicide daha fazla netlik olması durumunda %26,8 onlara katılacak, %77,4 ise menkul kıymet alım satımları gibi vergilendirilen sistemlere katılacak. Hintli birçok yatırımcı, yaklaşmakta olan Parlamento Bütçe Oturumunun yeni kripto düzenlemelerini içerip içermediğini görmek için sabırsızlanıyor.

Hindistan Kripto Para Sektörüne Karşı Kararsız

Hindistan’da şu sıralar kripto para yasağı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun kriptoyu düzenleme potansiyeli konuları gündemde. Maliye bakanı, Bitcoin’in bir para birimi olarak tanınmayacağını söylemişti. Hindistan Merkez Bankası da bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) geliştiriyor.