KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Apple ve Epic Davası Kriptoyu Olumlu Etkiliyebilir

ABD Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, geliştiricilerin uygulamalarında Apple’ın ödeme sistemini kullanmalarının artık bir zorunluluk olmadığı yönünde karar verdi.

Alınan bu karar, kripto sektörü için son derece önemli olabilir. Kripto topluluğu da bu gelişmeyi son derece önemli olarak görüyor.

CNBC’de yayınlanan Crypto Trader’ın sunucusu Ran Neuner, alınan kararın kripto varlıklar için “oldukça büyük” olduğunu söyledi.

Uniswap Labs CEO’su Hayden Adams da, Apple ve Epic arasındaki davanın, kripto sektörü için iyiye işaret olduğunu söyledi.

Gears of War ve Fortnite gibi ünlü oyunların yapımcısı olan Epic, Apple’ı uygulama için satın alımlar konusu nedeniyle mahkemeye vermişti. Apple uygulama için satın alımlarda %30’luk bir komisyon talep ediyordu.

Epic, Apple’ın bu politikası sebebiyle Fortnite’a kendi ödeme yöntemini ekledi. Apple de bu sebeple oyunu App Store’dan kaldırdı.

Mahkemenin verdiği karar sebebiyle, oyun geliştiricileri komisyon ödemekten sıyrılmak için alternatif ödeme seçeneklerini değerlendirebilir. Bu da kripto sektörü için büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Duruşma hala devam ediyor. Hakimin tedbir kararı 90 gün içerisinde yürürlüğe girecek. Apple’ın karara itiraz edip etmeyeceği konusunda henüz bir bilgi söz konusu değil.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.