KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Apple: ”NFT sunan uygulamalar App Store için uygun değil”

Kullanıcıların Ethereum’daki dijital varlıkları yönetmesine izin veren kripto cüzdanı Gnosis safe‘in, iki hafta önce App Store’da iOS cüzdan uygulamasının yeni ve güncellenmiş bir sürümünü yayınlamayı denediği söylendi.

Ancak Apple, NFT’leri depolayan veya görüntüleyen uygulamaların App store’un hizmet şartlarını ihlal ettiğini bildirdi.

Projenin açıklamalarına göre Apple, neden olarak cüzdanın NFT depolama işlevini öne sürdü. Gnosis Safe’in ürün geliştiricisi Lukas Schor, olayı Salı günü sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıkladı.

Lucas Schor, Twitter’da Gnosis ve Apple arasındaki e-posta alışverişlerini paylaştı. Bu bilgilere göre Apple, uygulama içi satın almalar dışında NFT’lere erişim içeren uygulamaların App Store’un yönergelerini ihlal ettiğini söylüyor.

Schor tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre App store şunları yazdı:

“Uygulama, kullanıcıların, Koleksiyonlar bölümünde, dijital öğeler olan NFT’leri depolamasına ve göndermesine olanak tanıyor. Bu özellik App Store için uygun değil.”  

Gnosis, Apple’a ulaştığını ancak aynı yanıtı aldığını söylüyor. Apple’dan gelen e-postada, “NFT’ler, kendileriyle ilişkili bir fiyatı ve maliyeti olan dijital varlıklar olduğundan, ister basit depolama ister pazar yeri olsun, App Store için uygun değildir. Bu özelliği uygulamanızdan kaldırmanızı öneririz.” ifadeleri kullanıldı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

3 saat önce