KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Andreessen Horowitz Kripto Piyasasına 2,2 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

14 Nisan 2021 tarihinde 64,986 dolar fiyatına ulaşarak tarihi zirve yapan Bitcoin, bu tarihten itibaren düşüşünü sürdürüyor. Bu düşüşlerde özellikle küçük ve piyasa bilgisi az olan yatırımcıların ciddi zararlara uğradığı görülmekte. Bunun yanında bir çok kurumsal şirket ve büyük yatırımcılar bu düşüşleri yeni yatırım fırsatları olarak değerlendirmekte. Buna en son örnekte Andreessen Horowitz şirketi oldu.

Andresssen Horowitz ‘den Kripto Para Odaklı Fon

Silikon Vadisi’nin sayılı risk sermayesi şirketlerinden biri olan Andresssen Horowitz, geçmişte kripto para odaklı bir çok fon başlatmıştı. Buna bir yenisini 24 Haziran tarihinde ekledi. Andressen Horowitz, şimdiye kadar kripto para piyasasındaki sayısız ve keşfedilmeye hazır bir çok fırsatı değerlendirmiş bir firmadır. Son olarak bugün itibariyle bu fırsatları keşfetmek adına 2,2 Milyar dolar değerinde bir kripto para fonu başlattı.

Şirketin kurucuları olan Marc Andressen ve Ben Horowitz kripto para piyasasındaki konumlarını güçlendirmeye devam ediyorlar. Şirket bünyesinde faaliyet gösteren kripto para birimi grubundan sorumlu Katie Haun ve Chris Dixon, gelecek vaadeden böylesine büyük bir piyasada var olan fırsatları kaçırmamak için çalıştıklarını söylediler.

Şirketin kurucu ortakları birlikte yaptığı açıklamada “Bu fonun büyüklüğü, kripto para piyasasında bulunan fırsatların büyüklüğünü gösteriyor. Kripto paralar sadece finansal geleceğin değil, aynı zamanda internetin hayatımıza girdiği ilk günlerdeki gibi hayatımızın her alanında değişiklikler yapmaya hazır” dediler.

Mevcut Piyasa Durumuna Rağmen

2,2 Milyar dolarlık kripto para birimi fonunun lansmanı, piyasanın düşüşünü sürdürdüğü bir zamanda gerçekleşmesi aşikâr. Bir çok kripto paranın değeri şimdiye kadar gördükleri en yüksek seviyenin %50 altına düşmüş durumda. Bunun yanı sıra kripto para piyasasındaki toplam para miktarı, Mayıs ayında 2,6 Trilyon dolar seviyelerinden 1,3 Trilyon dolar seviyelerine düşmüştü.

Ancak bu düşüşler Andreessen Horowitz’in kripto paralara yaptığı ve yapacağı yatırımlara engel olamadı. Ortaklar, “Bir sonraki bilgisayar inovasyon dalgasının kripto tarafından yönlendirileceğine inanıyoruz” diye yazdı. Haun ve Dixon, kripto para piyasasının volatil olmasının ve fiyatların sert hareketler göstermesine rağmen, piyasadaki inovasyonun her döngüde artarak büyüdüğünü ve bu şekilde devam edeceğini söyledi.

Andreessen Horowitz şirketi zaten kripto para piyasasının öncü isimlerinden biriydi. Şirket, Coinbase de dahil olmak üzere bir çok kripto projesine yatırım yapmış durumda. Bilindiği üzere Coinbase halka açık bir şirket ve en büyük hissedarlarından biri kuşkusuz Andreessen Horowitz’dir. Şirket ayrıca OpenSea ve Dapper Laps gibi bir çok kripto projesine de yatırım yapmıştı.

Anlık gelişmelerden haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.