Amerikalılar Bitcoin’i (BTC) Resmi Olmasını İstiyor

YouGov tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Amerikalıların dörtte birinden daha fazlası, Bitcoin’in resmi olarak tanınmasını istiyor.

Ankete katılan 4.912 Amerikalının %11’lik kısmı böyle bir girişimi ciddi oranda desteklerken, %16’sı ise belirli bir ölçüde destekliyor.

Bitcoin’i resmi hale getirmek isteyen kişilerin büyük bir kısmı 25-34 yaş aralığı arasında yer alıyor. Bu aynı zamanda Bitcoin’in resmi olarak benimsenmesini talep edenlerin %44’üne tekabül ediyor.

Baby Boomer kuşağının yalnızca %11’i böyle bir girişimden yana. %43’lük kısmı ise bu fikre şiddetle karşı çıkmayı tercih ediyor.

Bitcoin’in resmi olarak benimsenmesini isteyen Amerikalıların %21’inin geliri yıllık 80.000 doların üzerinde yer alıyor. 40.000 dolardan az kazanan Amerikalıların ise %11’i Bitcoin’in benimsenmesinden yana.

Erkeklerin %33’ü Bitcoin’in benimsenmesini isterken, kadınlarda bu oran %21’de sınırlı kalıyor.

Demokratları destekleyenlerin %29’u bu fikri desteklerken, Cumhuriyetçilerin %26’sı Bitcoin‘i benimseme fikrini destekliyor.

El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi olarak benimsedi. Görünüşe göre, bazı Amerikalılar da kendi ülkelerinin aynı yolu takip etmesini istiyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

3 Comments

  • I think other site proprietors should take this website as an model, very clean and excellent user genial style and design, let alone the content. You’re an expert in this topic!

    Reply
  • Great wordpress blog here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! take care

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir