KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Alman Varlık Yöneticileri Bitcoin’i Özel Yatırımcılarına Getiriyor

Union Investment’ın bir yöneticisi Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, özel yatırımcılarına sunulan biryatırım fonuna bitcoin eklemeyi düşüneceklerini ifade etti. Yeni yatırım stratejisinin ne zaman uygulanacağı konusunda ise bir ayrıntı paylaşılmadı.Detaylı bilgiler kısa süre sonra gelecektir.

DZ Bank Group’un yatırım kolu olan Frankfurt merkezli varlık yöneticisi 30 Aralık 2020 itibariyle yönetim altında yaklaşık 386 milyar Euro’luk varlığa sahipti.

Union Investment’ın duyurusu, Almanya’da kripto yatırımlarının daha kolay hale geldiğini ortaya koyuyor. Almanya’da özel fonların sermayelerinin %20’sini kripto varlıklara ayırmasına izin veren bir yasa meclisten geçmişti. Böylelikle ana akım da kriptoya dahil olmaya başladı.

Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğu için, haberler yurtiçinde ve yurtdışında birçok kripto girişimi ve endüstri lideri tarafından sevinçle karşılandı.

Birçok vatandaş sevinçlerini sosyal medya üzerinden paylaşarak gündeme oturdu.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz