KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

Afterpay, Kripto Para Ödemelerinde Maliyetin Azaltılabileceğini Söyledi

Avustralyalı ödeme şirketi Afterpay, yerel satıcıların kripto para birimleri kullanarak ödeme maliyetlerini azaltabileceğine inanıyor.

Afterpay, Senato’nun “Teknoloji ve Finans Merkezi Olarak Avustralya” ile ilgili soruşturmasına yaptığı bir sunumda, blok zinciri tabanlı işlemlerin kullanımının kart düzenleyici, ağ operatörü ve bankacılık ücretleri dahil olmak üzere geleneksel ödeme yöntemleriyle ilişkili ücretleri azaltacağını belirtti.

Soruşturma, kripto ve blok zinciri teknolojisinin yarattığı ekonomik ve istihdam fırsatları, yeni teknolojilerin alınmasının önündeki engeller ve Avustralya’da “yeni yatırımı kısıtlayan” şirketler yasasının etkisi gibi finansal teknolojiyle ilgili geniş bir yelpazedeki faktörleri araştırıyor. 

Afterpay bugün Senato komitesinin önünde konuşacak. Afterpay henüz dijital varlıklarla çalışma planlarını açıklamadı. Bununla birlikte, kripto dostu ödeme firması Square, Afterpay’i 1 Ağustos’ta duyurulan 29 milyar dolarlık bir hisse senedi anlaşmasıyla satın aldı.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz