KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

ABD “Adalet İçin Ödül” Programında Kripto Para İle Ödeme Yapacak

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen “Adalet için ödül” programı kapsamında kripto paralar ile de ödeme yapabileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada; Bilginin hızlı bir şekilde işlenebilmesi, bilgi sağlayan kişi veya kişilere ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için bazı değişikliklere başvuruldu. Mevcut sistem geliştirilip kusursuz bir şekilde işleyişine devam etmesi sağlandı. Ayrıca ödemeler, istek doğrultusunda Kripto para birimleri ile gerçekleştirilebileceğine değinildi.

Adalet için ödül programı, ABD’ye karşı özellikle diğer ülkeler tarafından gerçekleştirilecek olan siber saldırıları bildiren kişilere 10 milyon dolara kadar ödeme yapmaktadır. Programın işleyişini takip eden departman gerekli bilgileri sağlayan kişilere istekleri doğrultusunda kripto paralar ile ödeme yapabileceğini duyurdu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD’ye karşı yapılacak herhangi bir saldırı hakkında bilgi verip özellikle saldırıyı planlayan kişi yada kişilerin teşhisine yardımcı olanlara 10 Milyon Dolara kadar ödeme yapacağını duyurdu. Ödülü hak edebilmek için; yabancı devletler tarafından planlanan siber saldırıları, Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasasını ihlal edenleri ve ABD’nin kritik alt yapı hizmetlerine karşı gerçekleştirilecek saldırıları önceden bildirmek gerek.

Adalet için ödül programı, 1984 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan Uluslararası Terörizmle Mücadele Yasası kapsamı doğrultusunda oluşturulan, terörle mücadele ödül programıdır. Büro, Diplomatik Güvenlik Servisi tarafından yönetilmektedir. Amacı, uluslararası suçluları adalete teslim etmek, Amerikalı vatandaşları can ve mal güvenliğini her türlü terör eylemine karşı sağlamaktır.

Adalet için ödül programı kapsamında şimdiye kadar dünya çapında 100 den fazla kişiye toplamda 200 Milyon dolar ödeme yaptığını bildirmiştir.