KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

29 Temmuz Dolar Analizi

Dünkü FED toplantısı sonrası doların balon olduğu biraz daha kabul edildi. Başkan Powell’in faiz artırımı olmayacağını ve varlık alımının sınırlandırılması konusundaki konuşması sonrasında dolarda küresel çapta gerileme söz konusu oldu.

FED Toplantı sonuçları hakkındaki haberimiz için tıklayın.

Özellikle Ons altının yükselişi dikkat çekti. Genelde büyük yatırımcılar asla paralarını sabit tutmaz sürekli çalışmasını sağlar. Uzun zamandır durgun hareket eden Ons altında dolara karşı ciddi anlamda değer kazanmaya başladı. Dünden beri %2,23 lük bir yükseliş gördük. Aynı zamanda gümüş ve platin gibi diğer kafa emtialarda da artış söz konusu. Buda paranın biraz daha dövizden çıkıp emtialara yöneldiğini gösteriyor.

TL bazlı olarak ise dolar en son 13-14 gün önce 8,50 TL altına sarkmış ancak yeniden 8,50 TL üstüne dönmüştü. Bugünkü düşüşle beraber yeniden 8,50 TL altında düşen doların eski destek noktası olan 8,28-8,37 TL seviyelerine kadar geri çekilmesi beklenmektedir.

Ayrıca teknik olarak 15 Nisan’dan beri gelen yükselen trendin de kırılması doların düşüşüne katkı sağlamıştır. Dolar beklenildiği gibi 8,28-8,37 TL seviyelerinden destek alamaması durumunda 8 TL seviyelerine kadar düşmesi beklenmektedir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.