KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

29 Ağustos Avax Analizi

Son zamanların popüler ve gözde coini Avax, sert yükselişlerin ardında durağan bir şekilde hareket ediyor.

17-24 Ağustos tarihleri arasında %200 den fazla değer kazanan Avax, satış baskıları ile 58,98 $ seviyesinden geri çekilmeye başladı. Son hareketleri ile grafik üzerinde alçalan üçgen oluşumu söz konusu. Bunun yanında son yükselen trendin de çalıştığını görmekteyiz. Geçmişte ciddi direnç olarak çalışan 40-42 $ lokasyonu ise son geri çekilmelerde güzel destek olarak çalışmış.

Avax’ın yükselen trendi test etmek etmesi durumunda 45-45,50 $ seviyelerine geri çekilme görebiliriz. Trend desteğini alarak yükseliş devam edebilir. Yükselen trendin kırılması durumunda yatay destekten tepki alması beklenir. Yani 40-42 $ seviyelerine kadar bir geri çekilme olabilir. Bu geri çekilme gerçekleşir ve beklenen tepki gelmezse Avax için ilerleyen zamanlarda fiyatların daha fazla düşme ihtimali söz konusu olabilir.

Grafiğimiz üzerinde belirtildiği gibi muhtemel bir OBO(Omuz-Baş-Omuz) formasyonu oluşma ihtimali söz konusu. OBO hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın…
Yatayda destek olan 40-42 $ aynı zamanda düşünüldüğü gibi muhtemel OBO’nun da boyun lokasyonudur. Bu bölgenin kırılması durumunda fiyatlar 22-23 $ sevieylerine kadar geri çekilebilir.

Fiyatlar yükselen trend desteği yada yatay destekten tepki alması ve düşen üçgeni yukarı kırması durumunda Avax’ın yeni bir zirve yapma ihtimali vardır.

Yatırımcıların alım için yükselen trend desteğini veya yatay desteği tercih etmeleri risk oranlarını düşürmek konusunda etkili olacaktır. Bunun yanı sıra destek altlarının stop lokasyonları olarak tercih edilmesi de olası zararların büyümesini engelleyecektir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.