KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

25 Temmuz Bitcoin Grafik ve Analizi

20 Temmuz’da 29,278 dolar seviyesine düşerek yeni bir dip yapan Bitcoin, sert alıcı tepkileri ile beraber daha önce paylaştığımız ve 29 Haziran’dan gelen düşüş trendine geri dönmüştü. Trend içinde de hız kaybetmeden yükselişine devam ederek 23 Temmuz itibariyle düşen kanal trendinin üst bandını da kırmayı başarmıştı. Bu kırılım ile yükselişi hız kazanan Bitcoin, daha önce defalarca kendine destek ve direnç olarak çalışan 34,700-35,200 dolar bandından yine direnç yedi.

Ana düşen kanalı kırdıktan sonra herhangi bir düzeltme ve retest gerçekleştirmeden yükselişi bu direnci aşamayacağını gösterir nitelikteydi. Ayrıca RSI da ciddi anlamda bir negatif uyumsuzluk oluşmuş durumdaydı. Bu durumlardan ötürü teknik olarak Bitcoin, 34,785 dolar seviyesinden satış yiyerek geri çekilmeye başladı. Yazımızı paylaştığımız saatte Bitcoin 34,200 dolar seviyelerinde seyretmektedir.

Olası düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin’in en yakın destek noktası 33,500 dolar olabilir. Bunun haricinde yükselişin retest işlemini gerçekleştirmek içinde 32,600-33,000 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme görebiliriz. Kısa zaman aralıklarında en ideal toplama alanı da buralar seçilebilir.

Genel tabloda bakıldığında asıl toplama alanları ise 30,800-31,200 dolar ve 29,200-29,600 dolar seviyeleri tercih edilebilir.

Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise yazımızın başında paylaştığımız 34,700-35,200 dolar ciddi direnç alanı olarak karşımıza çıkacaktır. Bitcoin’in bu bölgeyi kırması durumunda 37,500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş görme ihtimali yüksek.

Teknik verilerin yanı sıra son zamanlarda gelen olumlu haberlerin piyasaya şuan ciddi anlamda pek yansımadığı aşikar. Ancak bu haberlerin doğru değerlendirilmesi yatırımcı psikolojisi için önemlidir. Kripto para piyasanın diğer yatırım piyasalarına göre yeni ve toy olduğunu, her türlü gelişme ve olumlu haberin gelecek için aşılan engelleri temsil ettiği düşünülmelidir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletmek için Telegram Sohbet bölümümüze katılabilirsiniz.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.