KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

21.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi

Hafta sonunu beklenildiği gibi kötü geçiren kripto para piyasası, Pazar günü kısmi bir yükseliş ile nefes almıştı. Ancak sabah saatlerinde üst üste Çin’den gelen kötü haberler ile Bitcoin eşliğinde kripto para piyasasında sert düşüşler gördük. 18.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi paylaşımımızda aşağı yönlü hareketlerde belirlediğimiz hedef seviyelere geldiğini görmekteyiz.

Bitcoin bu düşüşlerde yaklaşık 12 saat içinde %11,35 değer kaybetti. Bitcoin’in değer kaybetmesi ile alt coinlerde de sert düşüşler gördük. Ayrıca Bitcoin fiyatı düşerken Dominance seviyesi yukarı yönlü hareketine devam etti. Dolayısıyla alt coinlerin düşüşü daha da sert oldu. Dominance, gün içinde 2 aydır aşamadığı direnç noktası olan %46,17 seviyesine ulaştı. Ancak yine direnç yiyerek kısmi geri çekilmeler yaşadı. Yazımızın yayınlandığı saat itibariyle %45,91 seviyesinde seyretmektedir.

Grafiği Tradingview üzerinden incelemek için tıklayın.

Bitcoin 15 Haziran’dan beri içinde bulunduğu düşüş trendinin alt bandına yeniden inmiş durumda. Daha önce bu trendin alt bandını 3 kere test etti ve destek aldı. Gün içindeki FUD haberlerin etkisiyle bandın altına sarksa da tepki alımları ile yeniden trend içine girebildi. Teknik olarak yapılması gereken bu trendin kırılımını takip etmektir.

Yukarı yönlü hareketlerde genel tabloya bakarak kısa vadede en güçlü direnç noktaları;
33,750 $
35,000 $
36,600 $
38,000 $

Aşağı yönlü hareketlerde genel tabloya bakarak kısa vadede en güçlü destek noktaları;

31,750 $
30,000 $
28,500 $

Resim üzerinde de gösterildiği gibi RSI indikatöründe 1 ve 4 saatlikte pozitif uyumsuzluk mevcut. Bu pozitif uyumsuzluğun çalışması durumunda tepki alımları ile 33,750 $ seviyelerine kadar çıkması beklenir. Bu seviye ilk güçlü direnç noktası. Buradan direnç yemesi durumunda yeniden 31,750 $ seviyelerine geri çekilecektir.

Paylaşılan grafiğin Bitcoin’in spot işlemlerini takip amaçlı olduğunu belirtmek isteriz. Vadeli ve spot grafik arasında yaklaşık olarak 140 $ bir fark olduğunu unutmayınız!

Değerlendirmemizi istediğiniz coin, emtia veya hisse senedi isimlerini yorumlara yazabilirsiniz.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.