KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

18.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi

Dünkü paylaştığımız Bitcoin üzerinde oluşan Bearish Butterfly formasyonu hedefine ulaştı. Beklediğimiz 37,500 $ seviyelerini görmüş olduk. 16.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi konumuzu görmek için tıklayınız…

Bitcoin’in önceki gün içindeki hareketleri göz önünde bulundurulduğunda bugün için kararsızlık içereceği düşünülebilir. Şuan bulunduğu konum itibariyle hem düşüş trendinin kırılımının hemde TOBO formasyonunun retestini yapıyor. Bu retestlerin onaylanması sert yükselişler görmemizi sağlar. Ancak aksi durumda korkutucu.

Gün içinde bizi Neler Bekliyor?

Bitcoin 31,000 $ dip konumdan gelen ve grafiğimiz üzerinde beyaz ile çizilmiş yükselen kanal trendi içinde hareket ediyordu. Gün içindeki düşüşler ile bu kanalın kırılımı aşağı yönlü oldu.
Ayrıca bu kırılım ile 15 Haziranda 41,330 $ seviyelerini gören Bitcoin grafik üzerinde mavi ile çizilmiş düşüş kanal trendi oluşmuş durumda.

Bitcoin’in düşen kanalın yukarı yönlü kırılıp yükselen kanala girmesi zor olacak ancak bunu deneyecektir. Çünkü kırılan destekler direnç, dirençler destek olur.
18 Haziran itibariyle gün içinde yükselen kanala dönebilemesi için 38,500-38,800 $ üstüne çıkıp 4 saatlik mum kapanışları yapması gerek. Aksi halde düşen kanal eşliğinde geri çekilmeler devam edecektir.

Yukarı yönlü hareketlerde genel tabloya bakarak en güçlü direnç noktaları;
39.500 $
41,000 $
43,900 $

Aşağı yönlü hareketlerde genel tabloya bakarak en güçlü destek noktaları;
34,850 $
32,500 $
31,000 $

Grafiği Tradingview üzerinden detaylı incelemek için tıklayınız…

Özellikle haftalık ve aylık momentumda hâlâ pozitife dönüş sinyalleri yok!

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.