KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

17.06.2021 Gram Altın Grafiği

gramaltın

2020 Kasım ayının ilk haftası gerçekleştirdiği zirveden sonra yaklaşık %27 lik bir düşüş yaşayan gram altın, Şubat 2021 tarihi itibariyle yeniden yükselişine geçmişti. Telegram kanalımızda gram altın grafiği hakkında haftalık ve aylık periyotlarda paylaşımlar yaparak bilgilendirme yapmıştık.

27 Mayıs tarihli gram altın grafiği ve analizinde altında geri çekilmelerin yaşanacağını özellikle 505 ₺ daha sonra 480-485 ₺ seviyelerine gerileme ihtimali olduğunu paylaşmıştık. Telegram paylaşımımızı görmek için tıklayınız… Özellikle son iki gün içinde yaşanan düşüşlerle 491,55 ₺ seviyesine gerileyen gram altın, buradan aldığı tepki ile yazımızın yayınlandığı saatte 501,36 ₺ seviyelerine kadar yükseliş gördü. Önümüzdeki günlerde altında yine kısmi geri çekilmeler görme ihtimalimiz yüksek. Özellikle uzun vade yatırımcılar için bu geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Önceki paylaşımlarımızda bahsettiğimiz gibi küresel çapta bir krizin eşiğindeyiz diyebiliriz. 16 Haziran FED toplantısı sonrası açıklama yapan başkan Jerome Powell “Enflasyon beklenenden yüksek ve kalıcı olabilir” söylemi ile bu durumu teyit etmiş oldu. Amerikan ekonomisinde yaşanacak krizlerin küresel çapta krizlere sebep olacağından ötürü özellikle kurumsal yatırımcılar dolardan vazgeçmeye başlayacaktır. Belki de bu durum uzun vadede altın, gümüş platin tarzı emtialar başta olmak üzere kripto paralarında iyice önünü açacaktır.

Ancak gram altın grafiği üzerinde görüldüğü üzere 535-340 ₺ seviyeleri ciddi bir direnç konumudur. Buralardan sert satışlar yiyen gram altının 540,94 ₺ üstünde günlük kapanışlar yapması gerekmektedir. Olası sert düşüşlerde destek olarak çalışacak konumlar sırasıyla; 464 ₺ ve özellikle 440 ₺seviyeleridir. 440 ₺ 2018 den gelen yükseliş trendinin dibidir.

16.06.2021 Bitcoin grafik ve analizi için tıklayınız…

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.