KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

16.06.2021 Bitcoin Grafik ve Analizi

Dün paylaştığımız Bitcoin grafik ve analizi konusunda bahsettigimiz TOBO kırılımı gelmiş ancak retest yapılmamıştı. 15.06.2021 Bitcoin grafik ve analizi konumuzu okumak için tıklayın…

Dünkü yükseliş sonrasında Bitcoin 4 saatlik grafiği üzerinde Bearish Butterfly formasyonu oluşmuş görünüyor. Fibonacci Düzeltme Aracı ile hesaplaması yapılan bu formasyonda oluşum %100 hesaplamalara uygun görünmektedir. Ayrıca Bearish Butterfly formasyonu bir düşüş formasyonudur.

Teknik analiz verilerinin %100 çalışmadığını hatırlatarak devam etmek istiyorum. Mevcut formasyonumuzun hedefine göre 37,500-38,000 $ arasına kadar bir geri çekilme görebiliriz. Bu geri çekilme aynı zamanda dün tamamlanan ve kırılımı gerçekleşen TOBO formasyonunun da retesti olacaktır. Formasyonu devre dışı kalması için Bitcoin’in önümüzdeki saatlerde 42,000 $ üstüne çıkıp en az 2-3 tane 4 saatlik mum kapanışı yapması gerek.

Ayrıca gün içinde FED toplantısının etkisiyle bir hareketsizlik söz konusu. Toplantıdan çıkabilecek bir faiz artırımı yada kripto paralar ile alakalı FUD haberi piyasada olumsuz hava yaratacaktır.

Dünkü Dominance grafiği paylaşımımızda Dominance’in %46,06 seviyesine yükseldiğinden bahsetmiştik. Anlık olarak %45,89 seviyesinde olan Dominance’in alt coinler için sorun yaratma ihtimali yüksek. Bitcoin yatırımcılarının yani sıra alt coin yatırımcılarının daha dikkatli olması gereken bir süreçteyiz.

Bitcoin fiyatı beklenildiği gibi düşer ve beraberinde Dominance seviyesi yükselirse alt coinlerin sert düşme ihtimali olduğunu unutmayalım.

Paylaşımlarımız kendi islemlerimizi takip etmek amacı ile yapilmaktadir. Sitemizdeki hiçbir grafik ve analizin yatırım tavsiyesi olmadığını bilmenizi isteriz. Özellikle kripto para piyasası ciddi volatiliteye sahiptir. Kendi analizinizi planlarınız doğrultusunda yapınız.