KSKN Kripto

Kripto para dünyasına dair her şey

1 Milyonu Aşkın El Salvador Vatandaşı Bitcoin Cüzdanı Chivo’yu İndirdi

Bukele, Bitcoin hamlesiyle ilgili bir takım güzel haberleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Başkan, Chivo cüzdanını indiren vatandaşların sayısının 1.1 milyona ulaştığını söyledi. Artık 1.1 milyon vatandaş, Bitcoin kullanmaya hazır görünüyor. Daha önce aktardığımız üzere, cüzdanı indiren her El Salvador vatandaşı 30 dolar değerinde Bitcoin veriliyor.

Söz konusu oran ise ülke nüfusunun %17sine karşılık geliyor. Diğer taraftan bu oran, akıllı telefonların %65’inin henüz Chivo’yu çalıştırmasına izin verilmemesine rağmen gerçekleşti. Başkan ayrıca, bu hamlenin daha fazla insanın finansal sisteme katılmasını sağlayacağını düşünüyor.

YASAL UYARI: Ksknkripto.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Ksknkripto.com herhangi bir kripto para, hisse senedi, emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Ksknkripto.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Ksknkripto.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.